SEM: Search Engine Marketing

Czym jest SEM?

W dzisiejszych czasach wiele przedsiębiorstw działających w różnych branżach przeniosło się na kanwę internetu, koncentrując swoje działania w tej płaszczyźnie. Obecnie każda marka posiada swoją własną stronę internetową. By jednak potencjalni klienci trafiali na naszą witrynę, warto zadbać o działania SEM. Niebagatelne znacznie odgrywa reklama w wyszukiwarkach.

SEM, to skrót od zwrotu Serach Engine Marketing , który w tłumaczeniu na język polski oznacza marketing w wyszukiwarkach. W praktyce jest to grupa działań promocyjnych, których głównym celem jest osiągnięcie doskonałej widoczności danej strony internetowej w wynikach wyszukiwania. SEM skupia w sobie także działania płatne, a więc PPC, do których należy także słynne Google Ads czy Bing Ads. 

Co robimy?

W zakres działań SEM wchodzi m.in.: 

  • Optymalizacja stron internetowych i jej pozycjonowanie,
  • Prowadzenie kampanii linków sponsorowanych,
  • Link building,
  • Reklamy displayowe,
  • Social media marketing,
  • E-mail marketing.

 

To tylko kilka najbardziej popularnych przykładów działań wchodzących w zakres SEM. Zaznaczyć należy, że SEM swoim zakresem obejmuje także SEO. Cały wachlarz dostępnych procesów jest niezwykle bogaty i urozmaicony. 

Przed działaniami z zakresu SEM warto wykonać dokładną analizę, która w najkorzystniejszy sposób pomoże nam dotrzeć do potencjalnych klientów oferowanych przez nas produktów bądź usług. 

Efekty naszej pracy

Branża: E-Commerce Home&Garden

0 tys.
Kliknięcia
0 mln
Wyświetlenia
1 %
Współczynnik konwersji
1 tys.
Konwersje

FAQ

Koszt usługi SEO uzależniony jest od wielkości budżetu reklamowego i wybranych typów reklam. W cenie usługi zostanie uwzględnione przygotowanie grafik do reklam, plików produktowych, czy specjalnych tagów do śledzenia konwersji na stronie, lub w miejscu świadczenia usługi. 

Dla każdej firmy, która chce szybko zobaczyć efekty zainwestowanych pieniędzy w marketing. Efekty z reklam w wyszukiwarkach internetowych są widoczne nawet 1 dnia ich działania. Reklamy w przeglądarkach internetowych do również idealne uzupełnienie innych działań marketingowych np. SEO.

Tak. Możemy dodawać i odejmować usługi w trakcie współpracy. Zmiany zgłoszone w trakcie bieżącego okresu rozliczeniowego zostaną wdrożone w kolejnym miesiącu. 

Na początku podjęcia współpracy z klientem, ustalamy które z dostępnych wskaźników, będzie dla nas wyznacznikiem, czy będzie to ilość konwersji, czy ustalony koszt. Na prośbę klienta, możemy stworzyć transparentne wskaźniki obejmujące wiele parametrów jednocześnie, np. rzeczywisty zysk z produktu uwzględniający dodatkowo cały koszt nie związany z samą kampanią. 

Taki sposób współpracy wyróżnia nas na tle konkurencji, ponieważ klient otrzymuje informacje o faktycznym zysku, a nie nic nie mówiący wskaźnik.